Pompy ciepła

Nasza firma wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje im pompy ciepła jako wygodne oraz funkcjonalne rozwiązania grzewcze i chłodnicze . Dostępne w naszej ofercie pompy ciepła, to urządzenia, które za pomocą energii elektrycznej przekazują  energię cieplną ( ciepło)  z otoczenia o niższej temperaturze, do otoczenia o wyższej teperaturze.

 Wszystkie pompy ciepła posiadają klasę A+ lub A++  ,  posiadają oznaczenie  CE  oraz spełniaja wymogi dofinansowania w programie 

"Czyste Powietrze"  jak i innych programach prowadzonych przez samorządy gminne.

Pompy dostarczamy do klienta w terminie od 10 do 14 dni.

Oferujemy pompy ciepła: powietrzne, basenowe, gruntowe, inwertorowe, typu SPLIT,  woda-woda, solanka-woda, super-ciche.

Pompy o mocy powyżej 100 kW na specjalne zamówienie.

 

Czym są pompy ciepła?

 

Zimą pompa ciepła pobiera  ciepło z otoczenia ( grunt , woda, powietrze) i przekazuje to ciepło do mieszkania i ogrzewa mieszkanie. W lecie pompa ciepła może chłodzić  pobierając z mieszkania ciepło  i  transportuje to ciepło do otoczenia ( grunt, woda, powietrze). To wygodny i przyjazny dla środowiska sposób na ogrzanie domu i zapewnienie chłodzenia w okresie letnim. Zastosowanie pompy ciepła w gospodarstwie domowym jest bardzo wygodne ponieważ otrzymamy jedno urządzenie, które  ma dwie funkcje -może grzać i chłodzić, oraz  dodatkowo produkować ciepłą wodę użytkową.

Oferowane przez nas modele są ekologiczne i nie spalają żadnych szkodliwych substancji. A równocześnie są bardzo ciche, dzięki czemu nawet nie zauważysz, że działają. Dlatego będą dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, ciszę i  ekologie.

Nasza firma posiada szeroki wybór pomp ciepła. W ofercie mamy modele typu:

 • solanka-woda,
 • woda-woda,
 • powietrzne,
 • basenowe.
 • gruntowe.
 • inwerterowe,
 • super ciche,
 • w specjalnej obudowie,

W zależności od rodzaju i wykonywanych funkcji pompy ciepła będą miały różne zastosowanie.

Kiedy już wybierzemy konkretny model, warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór pozostałych elementów instalacji jak: posadowienie pompy ciepła, wielkość pompy obiegowej, średnice rur, zawory zwrotne,dobór grupy bezpieczeństwa.

 

Korzyści

 

Dostępne w naszej ofercie modele znacznie ułatwiają codzienne ogrzewanie budynku. Zostały one bowiem wyposażone w wyświetlacze LCD, za pomocą których w prosty sposób możesz je włączyć i wyłączyć. Większość modeli ma również wbudowane  czujniki temperatury  wyposażone  w długi przewód, dzięki czemu łatwo umieścisz ją w wybranym miejscu. Dostępne są również sterowniki z użyciem internetu.

Decydując się na instalację pompy ciepła ważny jest wybór modelu, który będzie najlepszy dla naszego domu. Dlatego zatrudnieni przez nas fachowcy, po przeprowadzonej rozmowie, pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie. Warto zauważyć, że nasze urządzenia dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w małych jak i większych obiektach.

Jeśli zdecydujesz się na  montaż pomp ciepła, to znacznie zwiększysz oszczędność energetyczną, ponieważ  pompa ciepła pobiera od 2 do 5 razy mniej energii niż ją produkuje. To znaczy z jednej jednostki energi elektrycznej pompa ciepła "produkuje" od 2 do 5 jednostek energii cieplnej.Więc energia, którą wytwarza jest  tańsza, niż ta, która pochodzi z kotłów gazowych oraz olejowych, a także jest przyjazna dla środowiska.

Z pompy otrzymujemy więcej ciepła niż włożyliśmy do niej energii elektrycznej. Dlaczego tak się dzieje? Jak już wspomnieliśmy wyżej – urządzenie nie wytwarza ciepła, a jedynie je transportuje. Ciepło odbierane jest z jednego źródła i z niewielkimi stratami po drodze (co jest nieuniknione)i  oddawane jest w pomieszczeniu.

W praktyce ciepło pochodzące z pompy jest 2 do 5 razy tańsze niż musielibyśmy wydać na tyle samo energii pochodzącej z grzejników elektrycznych. Jest także  tańsze od ogrzewania kotłem olejowym czy gazowym.

 Warto zauważyć, że funkcjonowanie pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym,jest możliwe dzięki temu, że ziemia bardzo powoli przyjmuje, ale również oddaje zimno. Powoduje to, że zgromadzona w niej przez lato energia jest wykorzystywana  jesienią i zimą.

 

 

Jak działają?

 

Budowa oferowanej przez nas pompy opiera się na termodynamicznym obiegu Lindego. Jego konstrukcja składa się ze skraplacza, zaworu rozprężnego, parownika oraz sprężarki. Każdy z tych elementów wykonuje konkretne zadanie, które pozwala na sprawne funkcjonowanie pompy.

 

 • skraplacz:             zamienia  gazu w ciecz  i oddając ciepło do ogrzewania,
 • zawór rozprężny :   obniża ciśnienia i  temperaturę,
 • parownik:                odparowanie i  pobór ciepła z otoczenia ,
 • sprężarka:               podwyższa  ciśnienie i temperaturę gazu.

Jak widać opisane urządzenie funkcjonuje w dość prosty sposób, a przy tym bardzo wydajny.

 

 

schemat działania pompy ciepla

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:
 
 
 
 Pompy ciepła powietrzne   Pompy ciepła solanka-woda   Pompy ciepła woda-woda   Pompy specjalnego przeznaczenia 

 

 Sprawność urządzenia jest zależna od tego jaka ilość ogrzanego powietrza i o jakiej temperaturze  została przekazana do pomieszczenia, a jaką pobrano z otoczenia. Najbardziej ekonomiczne są gruntowe pompy ciepła  w których większość energii będzie pochodziła z wymiennika gruntowego pionowego lub poziomego następnie powietrzne pompy ciepła. Dużą wydajnością ( COP)  odnaczają się pompy inwertorowe tzn pompy o zmiennej mocy w zależności od temperatury otoczenia.

Warto również zauważyć, że budowa pomp ciepła jest bardzo podobna do sposobu funkcjonowania chłodziarki, której działanie ma na celu transport ciepła z umieszczonych w lodówce produktów i przekazanie go do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Dostępne w naszej ofercie urządzenia grzewcze występują w zakresie mocy od 3,5 kW do 100 kW. Na specjalne zamówienie dobieramy pompy bez ograniczenia mocy  .

Klientom, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszych usług oferujemy montaż pompy ciepła. Nasi fachowcy szybko i skutecznie dobiorą pompę ciepła  do gospodarstwa domowego, hotelu lub magazynu.

Jeśli chcecie Państwo dobrze wybrać rodzaj urządzenia grzewczego do swojego domu, to sprawdźcie opisane przez nas poniżej funkcje oraz zastosowanie jakie mają poszczególne typy pomp ciepła.

 

Rodzaje pomp

 

Zależy nam na tym, aby każdy klient uzyskał najlepsze dla niego rozwiązanie grzewcze. Dlatego posiadamy szeroki wybór pomp, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojego domu. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę, która ma na celu pomóc w dokonaniu wyboru. W ofercie mamy modele:

 

 1. pompy powietrzne: ten rodzaj dostępny jest w wersjach o mocy od 3,5 do 100 kilowatów i więcej. Tego rodzaju instalacje pomp ciepła umożliwiają  zarówno ogrzewanie jak i chłodzenie pomieszczeń. Są to rozwiązania ekologiczne i oszczędne, ponieważ za ich pomocą można równieżpodgrzewać wodę w domu. Tego typu instalacje sprawdzą się w hotelach, pralniach, magazynach i wielu innych budynkach użytku publicznego
 2.  pompy wodne: jak sama nazwa wskazuje źródłem ich energii jest woda. Dlatego montaż pompy ciepła będzie wymagał źródła, z którego będzie można czerpać wodę gruntową. Są nimi najczęściej studnie, których głębokość będzie zależna od poziomu wód. Ogromną zaletą takiego urządzenia jest to, że temperatura  dolnegó żródła jest stała 
 3. pompy gruntowe: jeśli zdecydujemy się na ten model, to montaż pompy ciepła będzie wymagał umieszczenia pod ziemią specjalnych rur. Należy jednak pamiętać, że muszą być one wypełnione roztworem glikolu etylowego. Substancja ta sprawia, że krążący w rurach płyn odbiera ciepło z gruntu, które za pomocą wymiennika przekazywane jest do pompy. Tego typu rozwiązania są droższe.

 

Podsumowanie

 

Przestawione powyżej modele pokazują, że w zależności od potrzeby możemy z łatwością wybrać odpowiednią pompę dla naszego domu. Warto jednak najpierw zapoznać się z tym jak funkcjonują ,oraz która z pomp ciepła najlepiej sprawdzi się w naszym domu.

Montaż pompy ciepła będzie zależał nie tylko od naszych możliwości finansowych, ale też od rozmiaru działki i gruntu, jaki na niej występuje. Nasi konsultanci udzielą Państwu odpowiednich wskazówek. Nie zostawiamy klientów samych sobie z problemem wyboru odpowiedniego urządzenia grzewczego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w doradztwie i instalacji, dlatego możecie być pewni, że udzielimy fachowej porady.

 

Przykładowe pompy:

 • md40d045
 • md40d050
 • md40d051
 • md40d054
 • pompa_ciepla
 • pompa_ciepla_gondzik
 • pompa_ciepla_md100d
 • pompa_ciepla_md101520d
 • pompa_ciepla_md30d
 • pompa_ciepla_md30dcicha
 • pompa_ciepla_md405060d
 • pompa_ciepla_mds100d
 • pompa_ciepla_stal
 • pompa_cieplamds101520.30405060d

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ANEO. 2015

projekt i wykonanie - agencja reklamowa group4