Pompy ciepła

Nasza firma wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje im wygodne oraz funkcjonalne rozwiązania grzewcze i chłodnicze. Dostępne w naszej ofercie pompy ciepła, to maszyny które za pomocą energii mechanicznej transportują powietrze z otoczenia o niskiej temperaturze, do otoczenia o wyższej.

Zimą pompa ciepła odzyskuje ciepło, natomiast latem pobiera niższą temperaturę z gruntu i transportuje ją do pomieszczenia. To wygodny i przyjazny dla środowiska sposób na ogrzanie domu lub zapewnienie optymalnej temperatury w okresie letnim. Jej zastosowanie w gospodarstwie domowym będzie bardzo wygodne ponieważ otrzymamy jedno urządzenie mające dwie funkcje.

Oferowane przez nas modele są ekologiczne i nie spalają żadnych szkodliwych substancji, tak jak dzieje się to w przypadku kotłów gazowych. A równocześnie są bardzo ciche, dzięki czemu nawet nie zauważysz, że działają. Dlatego będą dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą być ekologiczni.

 

Czym są pompy ciepła?

Nasza firma posiada szeroki wybór pomp ciepła. W ofercie mamy modele typu:

 • solanka-woda, które montuje się w glebie,
 • woda-woda – najczęściej wykorzystujące efektywne źródło dolne,
 • powietrzne – dobrze sprawdzą się na małych działkach, na których nie można zamontować wymiennika gruntowego,
 • specjalnego przeznaczenia – do których należą m.in. pompy basenowe.

W zależności od rodzaju i wykonywanych funkcji będą miały różne zastosowanie.

Kiedy już wybierzemy konkretny model, warto zwrócić uwagę na wymienniki ciepła. Jeśli zdecydujemy się na ten w postaci sond pionowych, zapewnimy swojej pompie lepsze parametry i wydajność, niż przy użyciu wymiennika poziomego.

 

Korzyści

Oferowane przez nas modele mają swoje zastosowanie w chłodziarkach oraz zamrażarkach, ale również w przemyśle spożywczym. Tam sprawdzą się w chłodniach, a nawet fabrykach lodu. Wiele z nich będzie miało swoje zastosowanie jako urządzenie do klimatyzacji pomieszczeń, a także w podgrzewaniu wody.

Jeśli zdecydujesz się na ich montaż, to znacznie zwiększysz oszczędność energetyczną, ponieważ pobiera ona dużo mniej prądu od pozostałych pomp. A energia, którą wytwarza jest 5 razy tańsza, niż ta, która pochodzi z kotłów gazowych oraz olejowych, a także jest przyjazna dla środowiska.

Warto zauważyć, że funkcjonowanie pompy jest możliwe, dzięki temu, że ziemia bardzo powoli przyjmuje, ale również oddaje zimno. Powoduje to, że zgromadzona w niej przez lato energia, wystarczy na całą jesień i zimę.

Dostępne w naszej ofercie modele znacznie ułatwiają codzienne ogrzewanie budynku. Zostały one bowiem wyposażone w wyświetlacze LCD, za pomocą których w prosty sposób możesz je włączyć i wyłączyć. Większość modeli ma również wbudowane dwa czujniki temperatury oraz wyposażona jest w długi przewód, dzięki czemu łatwo umieścisz ją w wybranym miejscu.

Decydując się na instalację pompy ciepła ważny jest wybór modelu, który będzie najlepszy dla naszego domu. Dlatego zatrudnieni przez nas fachowcy, po przeprowadzonej rozmowie, pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie. Warto zauważyć, że nasze urządzenia dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w małych jak i większych obiektach.

Z pompy otrzymujemy więcej ciepła niż włożyliśmy do niej energii elektrycznej. Dlaczego tak się dzieje? Jak już wspomnieliśmy wyżej – urządzenie nie wytwarza ciepła, a jedynie je transportuje. Ciepło odbierane jest z jednego źródła i z niewielkimi stratami po drodze (co jest nieuniknione) oddawane jest np. w pomieszczeniu.

W praktyce ciepło pochodzące z pompy jest 2 do 5 razy tańsze niż musielibyśmy wydać na tyle samo energii pochodzącej z grzejników elektrycznych. Jest także dużo tańsze od ogrzewania kotłem olejowym czy gazowym.

Oferowane przez nas urządzenia grzewcze najczęściej jednak będą wykorzystywane do ogrzewania budynków. Dlatego poniżej przedstawiamy rodzaje i funkcje konkretnych pomp, a także rodzaje instalacji, w których będą miały swoje zastosowanie.

 

Jak działają?

Budowa oferowanej przez nas pompy opiera się na termodynamicznym obiegu Lindego. Jego konstrukcja składa się ze skraplacza, zaworu dławiącego, parownika oraz sprężarki. Każdy z nich wykonuje konkretne zadanie, które pozwala na jej sprawne funkcjonowanie.

 • skraplacz: zamienia zgromadzony gaz w ciecz,
 • zawór: wyposażony jest w cienką rurkę, która umożliwia dalszy przepływ cieczy,
 • parownik: ciecz, która się w nim znajduje, ulega odparowaniu,
 • sprężarka: stanowi końcowy etap, podczas którego podwyższa się ciśnienie i transportuje powietrze do góry.

Jak widać opisane urządzenie funkcjonuje w dość prosty sposób, a przy tym bardzo wydajny.

schemat działania pompy ciepla

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:
   Pompy ciepła powietrzne   Pompy ciepła solanka-woda   Pompy ciepła woda-woda   Pompy specjalnego przeznaczenia 

Taka konstrukcja pozwala na wygodne pobieranie powietrza i ogrzewanie go w skuteczny sposób. Sprawność urządzenia jest zależna od tego jaka ilość ogrzanego powietrza została przekazana do pomieszczenia, a jaką pobrano z otoczenia. Najbardziej efektywne będą instalacje pompy ciepła, w których większość energii będzie pochodziła z ogrzanego powietrza, a nie z pracy sprężarki.

Warto również zauważyć, że ich budowa jest bardzo podobna do sposobu funkcjonowania chłodziarki, której działanie ma na celu wyciągnięcie ciepła z umieszczonych w lodówce produktów i przekazanie go do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Dostępne w naszej ofercie urządzenia grzewcze występują w trzech wersjach o różnej sile mocy:

 • najniższy wynosi od 3,5 do 12 kilowatów,
 • średni ma od 18 do 50 kilowatów,
 • urządzenia o najwyższej mocy mają powyżej 50 kilowatów.

Wybierając jedno z nich należy pamiętać, żeby moc dobrać odpowiednio do pożądanej wydajności i możliwości naszej instalacji.

Klientom, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszych usług oferujemy montaż pompy ciepła. Nasi fachowcy szybko i skutecznie wbudują ją do Twojego gospodarstwa domowego, hotelu lub magazynu.

Jeśli chcesz dobrze wybrać rodzaj urządzenia grzewczego do swojego domu, to sprawdź opisane przez nas poniżej funkcje oraz zastosowanie jakie mają poszczególne typy.

 

Rodzaje pomp

Zależy nam na tym, aby każdy klient uzyskał najlepsze dla niego rozwiązanie grzewcze. Dlatego posiadamy szeroki wybór pomp, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojego domu. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę, która ma na celu pomóc w dokonaniu wyboru. W ofercie mamy modele:

 1. powietrzne: ten rodzaj dostępny jest w wersjach o mocy od 3,5 do 36 kilowatów. Tego rodzaju instalacje pomp ciepła umożliwiają zarówno ogrzewanie jak i chłodzenie pomieszczeń. Są to rozwiązania ekologiczne i oszczędne, ponieważ za ich pomocą można również podgrzewać wodę w domu. Tego typu instalacje sprawdzą się w hotelach, pralniach, magazynach i wielu innych budynkach użytku publicznego.
 2. wodne: jak sama nazwa wskazuje źródłem ich energii jest woda. Dlatego montaż pompy ciepła będzie wymagał źródła, z którego będzie można czerpać wodę gruntową. Są nimi najczęściej studnie, których głębokość będzie zależna od poziomu wód. Ogromną zaletą takiego urządzenia jest to, że jej działanie praktycznie nie wymaga nadzoru.
 3. gruntowe: jeśli zdecydujemy się na ten model, to montaż pompy ciepła będzie wymagał umieszczenia pod ziemią specjalnych rur. Należy jednak pamiętać, że muszą być one wypełnione roztworem glikolu etylowego. Substancja ta sprawia, że krążący w rurach płyn odbiera ciepło z gruntu, które za pomocą wymiennika przekazywane jest do pompy.

 

Podsumowanie

Przestawione powyżej modele pokazują, że w zależności od potrzeby możemy z łatwością wybrać odpowiednią pompę dla naszego domu. Warto jednak najpierw zapoznać się z tym jak funkcjonują oraz która z nich najlepiej sprawdzi się w naszym domu.

Montaż pompy ciepła będzie zależał nie tylko od naszych możliwości finansowych, ale też od rozmiaru działki i gruntu, jaki na niej występuje. Nasi konsultanci udzielą Państwu odpowiednich wskazówek. Nie zostawiamy klientów samych sobie z problemem wyboru odpowiedniego urządzenia grzewczego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w doradztwie i instalacji, dlatego możecie być pewni, że udzielimy fachowej porady.

 

Przykładowe pompy:

 • md40d045
 • md40d050
 • md40d051
 • md40d054
 • pompa_ciepla
 • pompa_ciepla_gondzik
 • pompa_ciepla_md100d
 • pompa_ciepla_md101520d
 • pompa_ciepla_md30d
 • pompa_ciepla_md30dcicha
 • pompa_ciepla_md405060d
 • pompa_ciepla_mds100d
 • pompa_ciepla_stal
 • pompa_cieplamds101520.30405060d
Urządzenia w ofercie

Wszelkie prawa zastrzeżone ANEO. 2015

projekt i wykonanie - agencja reklamowa group4