Koszt instalacji pompy ciepła

 Koszt zakupu urządzenia oraz innych niezbędnych akcesoriów, a także montaż całej konstrukcji jest uzależniony od usytuowania budynku . Ważny jest metraż,  czy budynek jest ocieplony, czy jest ogrzewanie podłogowe oraz konkretne zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą .    

Najważniejszy jest  dobór  typu pompy (  powietrzna, inwertorowa, monoblok, split, gruntowa, wowda-woda)  oraz dobór odpowiedniej mocy pompy, która będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie konkretnego budynku. Ważną sprawą jest także poprawny montaż pompy ciepła.

W przypadku pomp gruntowych,tańszą alternatywę stanowi poziomy kolektor, jednak żeby jego instalacja była zasadna, potrzebna jest duża działka. Kolektor pionowy jest droższy, ale cechuje się większą efektywnością.

Zależnie od mocy pompy, metrażu domu, oraz elementów  instalacji  centralnego ogrzewania koszty montażu mogą wahać się od 1 500 zł do 5 000 zł.

 

Często się zdarza ,iż klienci dokonują sami montażu pomp ciepła w uzgodnieniu z pracownikami firmy. My dokonujemy doboru elementów instalacji.

Nasza firma udziela pomocy w doborze mocy pompy po wcześniejszym ustaleniu warunków pod numerami telefonów:  kom: 48 692 909 606,  tel: 32 216 23 15

Wszelkie prawa zastrzeżone ANEO. 2015

projekt i wykonanie - agencja reklamowa group4