Koszt instalacji pompy ciepła

Chociaż koszt zakupu urządzenia oraz innych niezbędnych akcesoriów, a także montaż całej konstrukcji wydaje się bardzo dużym wydatkiem, w porównaniu z instalacją kotła gazowego, jest to rozwiązanie przystępne finansowo. Nie da się jednoznacznie określić, ile wyniesie inwestycja w pompę ciepła. Jej wysokość jest zależna, między innymi, od wybranych urządzeń, czy zapotrzebowania konkretnego budynku na energię grzewczą.

Najważniejsze jest wybranie urządzenia o odpowiedniej mocy, które będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie konkretnego budynku, ale nie będzie zbyt mocne. Ważną sprawą jest także poprawny montaż pompy ciepła.

Należy dokładnie zastanowić się nad wybraniem konkretnych podzespołów. Tańszą alternatywę stanowi poziomy kolektor, jednak żeby jego instalacja była zasadna, potrzebna jest duża działka, która mocno nagrzewa się w trakcie lata. Kolektor pionowy jest droższy, ale cechuje się większą efektywnością. Warto pamiętać, że samo urządzenie będzie kosztować około kilkunastu tysięcy. Ceny urządzeń gruntowych będą oczywiście wyższe od modeli powietrznych.

Zależnie od metrażu domu, jego izolacji oraz innych czynników, które składają się na zapotrzebowanie danego budynku w energię cieplną, koszty mogą wahać się od 28 000 do nawet 39 000.

Chociaż jest to suma, która na pierwszy rzut oka odstrasza, nadal stanowi tańszą alternatywę dla zwykłego kotła na węgiel. W przypadku modelu gruntowego, oszczędności są tak znaczące, że jej koszt może się zwrócić już po 20 latach.

Nasza firma udziela pomocy w doborze mocy pompy po wcześniejszym ustaleniu warunków pod numerami telefonów: 32 216 23 15/692 909 606.

Urządzenia w ofercie

Wszelkie prawa zastrzeżone ANEO. 2015

projekt i wykonanie - agencja reklamowa group4